Privatperson (Örnsköldsvik)
Maggan
0703640919
Skicka meddelande
SOVPÅSE - SOVSÄCK- KATTBÄDD - KATTSOVPLATS- HUNDSOVPÅSE
(443 km)
SKVÄTTSKYDD. Hundkläder. Hemsytt
(443 km)
Jag syr upp lite skvättskydd och andra saker. Jag har även lite andra prylar på min sida. Det är väldigt vanligt med skvättande hanhundar. Läs de kloka ord som några hanhundsägare sagt. I alla fall kan man med skydden också pröva att träna bort ovanan. Skydden skall ses som ett hjälpmedel. Med skydden får du också tillgång till min träningssida, en sida där jag samlat information och tips hur du kan lägga upp din träning. Det är dags som hanhundsägaren under säger. Sluta skämmas sätt på ett snyggt och fräckt skydd eller ett neutralt i de miljöer som olyckan kan vara framme, läs på och informera varför hunden lyfter på benet. Många människor känner sig misslyckade och utpekade, men tyvärr är det väldigt vanligt problem.
Kloka ord från hanhundsägare - Jag tänker inte skämmas över att min hund kan lyfta på benet ibland, däremot tar jag ansvar för att den kan göra det och tar på ett skvättskydd"
"Om jag tar med min hund där det är mycket lukter så tar instinkten över och det händer att han lyft på benet. Inte särskilt skoj för mig eller den jag besöker. Nu är tar jag på skvättskyddet då jag kommer, och det har betytt att både hunden och den jag besöker är mycket mindre spända."
syrrorn@telia.com
http://web.telia.com/~u12702833/index.htm
För en säkrare affär vid frakt av varor använd alltid internetgirot.se!
Övrigt (Djur) Säljes
-
Pris: - kr
-
Inlagd: Mer än ett år sedan
Övrigt (Djur) Säljes
-
Pris: - kr
-
Inlagd: Mer än ett år sedan
KISSKYDD HUND
BLI DRESSYRINSTRUKTÖR (hela landet)
(0 km)
Agilitykurs
(0 km)
Rallyludnadskurs
(0 km)
Väsande kackerlackor
(0 km)
Afrikansk dvärggetabock
(0 km)
Hunddagisutbildning på Distans
(0 km)
Första hjälpen för Hund - Distans
(0 km)
Barnkläder och leksaker
(7 km)
Adoptera chinchilla?
(7 km)
Chinchillor
(7 km)